Продавець СМОЛА епоксидна SLAB та HOBBY компанія "Епоксі Україна" розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
257 відгуків
+380 (97) 560-77-77
+380 (95) 574-67-62

Як працювати з епоксидною смолою: покрокова інструкція

Як працювати з епоксидною смолою: покрокова інструкція

Епоксидка — затребуваний в наші дні матеріал, який активно застосовується для вирішення широкого переліку завдань. Сфера її використання різна — від лиття скульптур і побутових потреб до суднобудування. Купити епоксидку може абсолютно кожен. Однак щоб ваші зусилля дали позитивний результат, потрібно знати, як правильно працювати з епоксидною смолою. У цій статті ми розповімо про основні діях і прийомах, які потрібні для виконання всіх видів робіт з даним матеріалом.

Смола эпоксидная Slab и HOBBY Смола эпоксидная Slab и HOBBY Смола эпоксидная Slab и HOBBY Смола эпоксидная Slab и HOBBY Смола эпоксидная Slab и HOBBY

Ключові особливості роботи з епоксидною смолою

 

На ділі працювати з епоксидною смолою відносно просто. Головне — суворо дотримуватися всіх правил і знати порядок дій. З чого почати? Пам'ятайте, що температура навколишнього середовища повинна бути відповідною. Найчастіше +18℃ достатньо. Нерідко оптимальні показники вказані на упаковці. Пам'ятайте, що чим холодніше в кімнаті, тим більше густа смола. Відповідно працювати з нею буде трохи важче.

 

 

В цілому порядок підготовки робочої суміші такий:

  • Підготуйте ділянку, на яку плануєте наносити куплену вами епоксидну смолу. Вона в обов'язковому порядку повинна бути абсолютно чистою і сухою. При необхідності можна пройтися по ній розчинником. Проте потім його потрібно видалити або дати деталі висохнути.

  • Потім слід уважно відміряти потрібну кількість епоксидки. Найкраще взяти ємність, яку потім не шкода буде викинути. Вона обов'язково повинна бути сухою і чистою. Відміряти компоненти потрібно по масі. Але для сучасних затверджувачів допустиме коливання концентрації. Але якщо ви готуєте велику кількість смоли, краще взяти ваги.

  • При необхідності внесіть різні добавки. Серед них виділяють різноманітні наповнювачі, барвники-пасти, пластифікатор (надає еластичність, потрібен тільки для не модифікованих смол).

  • Необхідно додавати затверджувач повільно, по краплі або тонкою цівкою. При цьому потрібно постійно помішувати. Пам'ятайте, якщо додасте багато затверджувача, то реакція може відбуватися дуже швидко. Навпаки, додасте недостатньо — не вся смола полімеризується. У результаті з'являться так звані «липкі» ділянки, які знижують міцність виробу. Перемішувати слід мінімум 2-4 хвилини.

  • Також не забувайте враховувати той факт, що при занадто швидкому введенні затверджувача можлива реакція «закипання» і затвердіння смоли. При роботі з великими обсягами без досвіду можлива ситуація, коли суміш затвердіє відразу в ємності, де ви його перемішуєте.

  • Після замішування неприпустимо залишати підготовлену суміш надовго в ємності. Суть в тому, що в обмеженому обсязі, а не розподілена по площі суміш можете просто перегрітися.

 

Ми поговорили про те, як розводити епоксидну смолу. Але як же з нею працювати? Після приготування епоксидки вам «дається» орієнтовно 40 хвилин. За цей період часу зі смолою найзручніше працювати, так як вона має максимально зручну консистенцію. Потім вона неминуче почне густіти.

 

Робота з вже готовою епоксидною смолою має ряд особливостей:

  • Нанесіть смолу на поверхню або вилийте її в форму (все залежить від ваших цілей — формування, просочення, склеювання). Якщо виконуєте склейку, потрібно забезпечити хороший контакт і достатне притиснення. Для цього підійде струбцина, саморізи або вантаж.

  • В обов'язковому порядку слід використовувати засоби захисту – рукавички та окуляри. Попадання епоксидки на шкіру може призвести до алергічних реакцій та опіків. Природно не можна допускати дітей та тварин до місця виконання робіт.

  • Ємність та інструмент можна очистити ацетоном (якщо суміш ще не застигла) або просто утилізувати.

  • Потрібно залишити виріб до остаточної полімеризації. Час залежить від типу смоли та виробника. Зазвичай достатньо 24 години (якщо мова йде про комплекти для тонких шарів).


Особливості зберігання епоксидної смоли

Епоксидна смола досить тривалий час може зберігати свої первісні властивості. Однак для цього потрібно дотримуватись ряду простих рекомендацій:

  • Зберігати затверджувач та епоксидну смолу потрібно в прохолодному та темному місці, яке захищене від прямих сонячних променів.
  • Завжди стежте, щоб ємності з речовинами були щільно закриті.
  • Смолу потрібно зберігати тільки в тій тарі, де вона розлита на заводі.
  • Попадання в епоксидку та затверджувач сторонніх речовин неприпустимо.
  • Уникайте різких перепадів температури під час зберігання.

Також відзначимо, що при зберіганні смоли на холоді вона може переохолодитися та помутніти. Це цілком нормальний процес кристалізації. Повернути смолі первісний стан можна за допомогою прогрівання ємності з нею до температури не більше +60℃ протягом 15 хвилин. Далі вона повинна змінити колір на прозорий, а також повернути початкові властивості, докладніше на slab.ua/garantiya/

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner