Кошик
129 відгуків
Наявність документів
Знак Наявність документів означає, що компанія завантажила свідоцтво про державну реєстрацію для підтвердження свого юридичного статусу компанії або фізичної особи-підприємця.
+380975607777
+380955746762

Як працювати з епоксидною смолою: покрокова інструкція

Як працювати з епоксидною смолою: покрокова інструкція

Епоксидка — затребуваний в наші дні матеріал, який активно застосовується для вирішення широкого переліку завдань. Сфера її використання різна — від лиття скульптур і побутових потреб до суднобудування. Купити епоксидку може абсолютно кожен. Однак щоб ваші зусилля дали позитивний результат, потрібно знати, як правильно працювати з епоксидною смолою. У цій статті ми розповімо про основні діях і прийомах, які потрібні для виконання всіх видів робіт з даним матеріалом.

 


 

Ключові особливості роботи з епоксидною смолою

 

На ділі працювати з епоксидною смолою відносно просто. Головне — суворо дотримуватися всіх правил і знати порядок дій. З чого почати? Пам'ятайте, що температура навколишнього середовища повинна бути відповідною. Найчастіше +18℃ достатньо. Нерідко оптимальні показники вказані на упаковці. Пам'ятайте, що чим холодніше в кімнаті, тим більше грузла смола. Відповідно працювати з нею буде трохи важче.

 

 

В цілому порядок підготовки робочого складу такої:

 • Підготуйте ділянку, на який плануєте наносити куплену вами епоксидну смолу. Вона в обов'язковому порядку повинна бути абсолютно чистою і сухою. При необхідності можна пройтися по ній розчинником. Проте потім його потрібно видалити або дати деталі висохнути.

 • Потім слід уважно відміряти потрібну кількість епоксидки. Найкраще взяти ємність, яку потім не шкода буде викинути. Вона обов'язково повинна бути сухою і чистою. Відміряти компоненти потрібно по масі. Але для сучасних затверджувачів допустиме коливання концентрації, тому можна в побуті відміряти їх за обсягом. Але якщо ви готуєте велику кількість смоли, краще взяти ваги.

 • При необхідності внесіть різні добавки. Серед них виділяють різноманітні наповнювачі, барвники-пасти, пластифікатор (надає еластичність).

 • Необхідно додавати затверджувач повільно, по краплі або тонкою цівкою. При цьому потрібно постійно помішувати. Пам'ятайте, якщо додасте багато затверджувача, то реакція може відбуватися дуже швидко. Навпаки, додасте недостатньо — не вся смола полімеризується. У результаті з'являться так звані «липкі» ділянки, які знижують міцність виробу. Перемішувати слід мінімум 2-4 хвилини.

 • Також не забувайте враховувати той факт, що при занадто швидкому введенні затверджувача можлива реакція «закипання» і затвердіння смоли. При роботі з великими обсягами без досвіду можлива ситуація, коли склад затвердіє відразу в ємності, де ви його перемішуєте.

 • Після замішування неприпустимо залишати підготовлений склад надовго в ємності. Суть в тому, що в обмеженому обсязі, а не розподілена по площі суміш можете просто перегрітися.

 

Ми поговорили про те, як розводити епоксидну смолу. Але як же з нею працювати? Після приготування епоксидки вам «дається» орієнтовно 40 хвилин. За цей період часу зі смолою найзручніше працювати, так як вона має максимально зручну консистенцію. Потім вона неминуче почне густіти.

 

Робота з вже готовою епоксидною смолою має ряд особливостей:

 • Нанесіть смолу на поверхню або вилийте її в форму (все залежить від ваших цілей — формування, просочення, склеювання). Якщо виконуєте склейку, потрібно забезпечити хороший контакт і достатня притиснення. Для цього підійде струбцина, саморізи або вантаж.

 • В обязательном порядке следует использовать средства защиты — перчатки и очки. Попадание эпоксидки на кожу может привести к аллергическим реакциям и ожогам. Естественно нельзя допускать детей и животных к месту выполнения работ.

 • Емкость и инструмент можно очистить ацетоном (если состав еще не застыл) или просто утилизировать.

 • Нужно оставить изделие до окончательной полимеризации. Время зависит от типа смолы и производителя. Обычно достаточно 24 часов.


 

Особенности хранения эпоксидной смолы

 

Эпоксидная смола достаточно длительное время может сохранять свои первоначальные свойства. Однако для этого нужно придерживаться ряда простых рекомендаций:

 1. Хранить отвердитель и эпоксидную смолу нужно в прохладном и темном месте, которое защищено от прямых солнечных лучей.

 2. Всегда следите за тем, чтобы емкости с веществами были плотно закрыты.

 3. Смолу нужно хранить только в той таре, в которой она разлита на заводе.

 4. Попадание в эпоксидку и отвердитель сторонних веществ недопустимо.

 5. Избегайте резких перепадов температуры при хранении.

 6. Не используйте эпоксидную смолу, у которой вышел срок годности.

 

Також відзначимо, що при зберіганні смоли на холоді або її переохолодженні вона може переохолодитися. Це цілком нормальний процес кристалізації. Повернути смолі первісний стан можна за допомогою прогрівання ємності з нею до температури не більше +60℃ протягом 15 хвилин. Далі вона повинна змінити колір прозорий, а також повернути початкові властивості.