Продавець СМОЛА епоксидна SLAB та HOBBY компанія "Епоксі Україна" розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
281 відгук
+380 (97) 560-77-77
+380 (95) 574-67-62

Люмінофор - це світлонакопичуючий пігмент. Рекомендації!

Люмінофор - це світлонакопичуючий пігмент. Рекомендації!

Існує можливість додавання в епоксидну композицію светонакопительного пігмент - люмінофора. Люмінофор в основі не розчиняється і знаходиться у зваженому стані і, в більшості випадків, прагне випасти в осад. Тому, при нанесенні світного складу, для рівномірного покриття, потрібно періодично перемішувати люмінофор в основі. Згідно з нашими даними, оптимальне співвідношення основи (епоксидної композиції) і люмінофора лежить в межах від 1:3 до 1:5 по масі, де 1 - це люмінофор.

Перші 15-20 хвилин, після інтенсивної «зарядки» світлом не менше 40-60 хвилин, люмінофор світить найбільш яскраво. Далі, післясвічення буде становити 60-70% від початкового і ще через 40-60 хвилин післясвічення буде 30-40% від початкового. Таким чином, через годину-півтора фотолюминофор світить з яскравістю ~20-25% від первісної. Важливий вибір підкладки (основи) під виріб. Зветлая підкладка, а особливо біла підійде найкраще, так як вона відображає і додатково "направляє" світло люмінесцентного і флуоресцентного світіння на глядача. Тому на білому тлі яскравість світіння буде на 30-50% вище.

Теорія.

Сам люмінофор являє собою порошок з розміром частинок 15 – 50 мкм. Яскравість світіння залежить від розміру часток. Але великого розміру частки не скрізь можна використовувати. Скажімо, якщо мова йде про застосування шовкографії або фарбування фарбопультом, то розмір часток тут повинен укладатися в потрібні інтервали, щоб не забити сітку або сопла фарбувального обладнання.

Найпоширеніші кольори світіння – жовто-зелений і бірюзовий. Це люмінофори з тривалим послесвечением (до 12 годин).
В його основі – алюмінат стронцію (SrAl2O4):Eu,Dy,Y. Він має відмінну стійкість до води і різних випромінювань, тому термін його зберігання практично не обмежений. Ще одна його перевага – він безпечний для здоров'я людей і тварин. Існують навіть склади для нанесення на шкіру – гіпоалергенні. Крім того, той люмінофор, яким займається наша компанія, «заряджається» також і в УФ-променях, що розширює області його застосування.

При денному світлі колір порошку близький до білого (трохи зеленуватий). Для зміни кольору використовуються спеціальні флуоресцентні пігменти (світяться при УФ-випромінювання). Додаються в пропорції 3%-5% від маси люмінофора. Колір пігментів досить «отруйний». Якщо переборщити з ними, можна зовсім вбити ефект післясвітіння.

По-справжньому яскраво світитися пофарбована поверхня буде протягом перших 60-80 хвилин, після чого світіння буде нерівномірно згасати:


найпоширеніші картинки за технологією нанесення люмінофора виглядають приблизно так:


На цій картинці пояснити варто тільки значення основи, відбивача, фінішного шару.

  • Люмінофор не розчиняється і його замішують лак (основу) в залежності від типу поверхні, що фарбується. Важливо, щоб в лаку не було УФ-фільтрів, інакше післясвітіння не буде.
  • В ідеалі підкладка, на яку наноситься готовий склад, повинна бути білою. Саме білий колір є найкращим відбивачем, в результаті чого ефект післясвічення буде найкращим.
  • Після фарбування лаком з люмінофором поверхня буде «шорсткою», т. к. частинки люмінофора все-таки великі. Тому для глянцю і рівній поверхні потрібно буде додаткове прозоре покриття.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner