Чим ювелірна смола відрізняється від епоксидної?
Про епоксидній смолі, мабуть, чув кожен із нас. Дане складне олигомерное з'єднання синтетичного походження відрізняється рядом унікальних властивостей, які зумовлюють активне застосування складу в різних сферах промисловості. Епоксидку використовують при виробництві склопластику, пластмас, клеїв, герметиків і т. д. В даній статті мова піде про її різновиди — ювелірної смолі та її відмінності.
Що таке ювелірна смола?
Ювелірна смола — в'язкий і рідкий склад, який при охолодженні застигає. Смола при цьому не деформується, а її поверхня залишається прозорою. Матеріал при бажанні можна декорувати різними способами або фарбувати в потрібний колір. В результаті виріб буде виглядати як скло, однак міцність набагато вище — вироби з ювелірної смоли практично не б'ються.
При необхідності прикраси з ювелірної смоли після застигання можна піддавати обробці — шліфувати, обрізати, свердлити або полірувати. Ювелірну епоксидну смолу часто застосовують для створення брошок, підвісок і інших прикрас.
Якщо говорити про відмінності ювелірної епоксидки від звичайної, то різниця полягає в сфері застосування. Справа в тому, що ювелірна епоксидна смола менш токсична. При роботі з «промисловими» складами потрібно дотримуватися суворі заходи безпеки, застосовувати засоби захисту очей, органів дихання, шкіри. Ювелірні склади, у свою чергу, при дотриманні техніки безпеки абсолютно нешкідливі для здоров'я.
Особливості роботи з ювелірною смолою
Зазначимо, що ювелірна смола — порівняно простий в роботі матеріал. Саме тому її часто використовують для творчості. Головне правило — дотримуйтесь пропорції при змішуванні компонентів. Якщо ж їх порушити, то смола просто не набере потрібну твердість і в'язкість.
Перед тим як купити ювелірну епоксидну смолу, потрібно розуміти один факт — їх ділять на 2 типу. Перший — гаряче затвердіння. Такі склади застигають тільки при сильному нагріванні (запіканні). Другі — без праці самостійно застигають при кімнатній температурі за 12-24 години.
Як зробити ювелірну смолу?
Приготувати ювелірну епоксидну смолу для прикрас досить просто. Вам знадобиться сама смола і затверджувач. Крім цього при створенні складу вам потрібно:
-
рукавички, респіратор;
-
інструмент для перемішування;
-
формочки для смоли;
-
декор (фурнітура, глітер, кольорові добавки).
Особливості роботи з ювелірною смолою
Якщо ви купили ювелірну епоксидку вперше, пам'ятайте один момент — працювати з нею потрібно тільки в добре провітрюваному приміщенні. Джерел відкритого вогню поблизу бути не повинно. Також не забудьте використовувати засоби індивідуального захисту. Порядок роботи такий:
-
Інструкція. Потрібно строго відміряти пропорції, щоб смола вийшла потрібної вам консистенції. Якщо їх не дотримуватися, смола може стати хімічно нестійкою, липкою або крихкою.
-
Формочки. Спеціальні силіконові формочки не вимагають додаткової підготовки. Якщо ж ви купили форми з інших матеріалів, їх потрібно змастити вазеліном.
-
Перемішування. Попередньо відміряні порції перемішайте один з одним до однорідного стану. Процес досить тривалий — близько 10 хвилин. В результаті суміш повинна стати більш тягучою. Всі бульбашки потрібно прибрати. Бажаєте додати колір? Всі фарбувальні речовини потрібно додавати на цьому етапі.
-
Заливка. Просто залийте складу у форму і залиште застигати. Потрібно захистити складу від попадання пилу, адже навіть найменша порошинка може зіпсувати поверхню майбутнього виробу. Також розміщувати форму потрібно на рівній поверхні, інакше епоксидка застигне нерівномірно.
-
Застигання. Купили ювелірну епоксидну смолу холодного застигання? В даному випадку потрібно залишити форму на добу, попередньо прикривши від пилу. Вибрали суміш гарячого затвердіння? Потрібно запекти заготовку відповідно з інструкцією. Як правило, процес займає 20-25 хвилин при температурі 120-130 ° с.
-
Додаткова обробка. Після остаточного затвердіння можна сміло обробляти прикраса — полірувати, обрізати, шліфувати і т. д.
Робимо ювелірну смолу кольоровий?
Виробу з ювелірної епоксидної смоли можна додати потрібний колір. Для цього застосовуються эпоксионы — спеціальні добавки. Вони можуть бути звичайними або флуоресцентними. Добавки розчиняються без грудок і досить легко. Характеризуються невеликою витратою. В смолу потрібно вводити їх мікродозами (на кінчику голки). Також можна застосовувати диффузант — добавка у вигляді білої пудри, яка надає епоксидки непрозорість, особливу молочну фактуру.
Ювелірна епоксидна смола — цікавий матеріал, який при правильному підході дозволяє створювати дійсно оригінальні і ефектні прикраси. При строгому дотриманні пропорцій і акуратній роботі вона «віддячить» вас міцними і красивими декоративними виробами.
- Двоокис кремнію AEROSIL..наповнювач Аеросіл знайшов багатостороннє застосування, яке повністю засноване на таких властивостях, як надзвичайно маленькі розміри частинок.Двоокис кремнію AEROSIL
- Як працювати з епоксидною смолою: покрокова інструкція...неприпустимо залишати підготовлену суміш надовго в ємності.Як працювати з епоксидною смолою: покрокова інструкція