Продавець СМОЛА епоксидна SLAB та HOBBY компанія "Епоксі Україна" розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
281 відгук
+380 (97) 560-77-77
+380 (95) 574-67-62

Епоксидна смола для творчості, виробництва та ремонту

Епоксидна смола для творчості, виробництва та ремонту

Епоксидна смола в наші дні користується небувалим попитом, незважаючи на те, що вона застосовується в різних сферах діяльності вже досить давно. Багато в чому це обумовлено її масою позитивних переваг і відносній простоті у використанні. У даній статті ми розглянемо ключові особливості епоксидки і поговоримо про її застосування.


 

Історія походження епоксидної смоли

 

Дана речовина має багату історію. Почалося все в 1906 році, коли хімік Н. А. Прилежаев отримав низьков'язких матеріал. При додаванні затверджувача він переходить у нерозчинну стан зі зміною структури. З плином часу технологія отримання речовини удосконалювалася, як і змінювалися його характеристики. Свій внесок у це внесли вчені з різних країн.

 

Що стосується промислового виробництва епоксидної смоли, його почали лише в середині 40-х років минулого століття. У нашій країні епоксидка з'явилася тільки в кінці 60-тих. Однак через кілька років речовина отримав небувалу популярність.


 

Епоксидка в наші дні

 

Сьогодні поділяють епоксидну смолу різних класів і підкласів, а також типів. Кожен з них відрізняється своїми властивостями і особливостями застосування. Серед форм випуску слід виділити:

  1. Напіврідкі.

  2. В'язкі.

  3. Каменеподібні.

 

Крім промислового застосування епоксидну смолу використовують будівельники, домашні майстри (ювелірна смола), художники, модельні студії та реставратори. Також немислимо будування суден і човнів без епоксидки.

 

Важко уявити виробництво герметиків і клеїв без даного складу. Майже не один наливна підлога не обходиться без нього. Також нерідко епоксидну смолу використовують для виготовлення фарб і лаків.

 

Відзначимо, що в класичному розумінні епоксидна смола являє собою жовтувату прозору рідину, що має схожу з медом консистенцію. Однак у побуті, в промисловості і будівництві найчастіше застосовують саме розчини. Загальна кількість добавок у складі суміші може досягати до 40% від усієї маси. Крім епоксидки в розчинах можуть знаходитися такі речовини:

  1. Алебастр, цемент, крейда — додають міцність і щільність.

  2. Скляні та бавовняні волокна — підвищують в'язкість.

  3. Мікросфери — надають легкість розчину.

  4. Двоокис титану, графіт та інші пігменти — змінюють колір.

  5. Пластифікатори — потрібні для збільшення пластичності.

 

Не забувайте, що епоксидна смола є досить стійким речовиною. Вона інертна до впливу лугів, але «боїться» сильних кислот.

 

Спільним у різних видів епоксидних смол є те, що вони складаються з основного речовини і затверджувача. За типом останнього їх ділять на холодне і гаряче затвердіння. Застигання складу під впливом високих температур актуально в тому випадку, якщо готовий виріб буде «працювати» в агресивних середовищах або екстремальних умовах.


 

Області застосування епоксидної смоли

 

Багато хочуть купити епоксидну смолу з-за її ключових переваг. Серед них слід виділити:

  • стійкість до зовнішніх впливів;

  • пластичність;

  • плинність.

 

Саме вони зумовлюють таку популярність епоксидки. Її активно використовують для розв'язання широкого переліку завдань:

  1. Складова частина наливних підлог.

  2. Засіб для покриття виробів з каменю, дерева, металу, кераміки.

  3. Зв'язуючу речовину при виготовленні склопластикових корпусів транспортних засобів, човнів, катерів і т. д.

  4. Виробництво біжутерії та різного декору.

  5. Якісну епоксидку використовують в електротехнічній промисловості при виготовленні ізоляторів, розподільників і плат.

  6. Також її застосовують при виробництві стільниць, меблів і підвіконь з різних матеріалів.

  7. При створенні захисних покриттів для виробів з скла, гіпсу, дерева.

 

Крім своїх характерних фізичних властивостей епоксидна смола відрізняється естетичної складової. Оригінальний природний колір виробів з епоксидки зіставимо з блиском бурштину. Саме він надає предметів неповторне відчуття затишку і тепла.

 

Природно, для багатьох з нас епоксидна смола тісно пов'язана з однойменною клеєм. Кожен господар раніше мав на озброєнні тюбик даної речовини, який знаходився в коморі, валізу з інструментами або майстерні.

 

Також в будь-якому будівельному магазині сьогодні можна знайти однокомпонентні склади. Вони вже повністю готові до застосування. Це досить зручно та просто.

 

У будь-якому випадку епоксидна смола — дійсно популярний матеріал. Вона з першого дня своєї появи на нашому ринку почала користуватися попитом. Епоксидка стала відмінним помічником як у ювелірів, так і будівельників, заливають підлогу в супермаркеті.

 

Її використовують для лагодження взуття та будівництва літаків. А про здібності епоксидної смоли нерідко ходять справжні легенди. У будь-якому випадку можна сказати одне — епоксидка завжди під рукою і в будь-який момент готова прийти на допомогу!

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner