Работа мастера Дмитрия Кимлыка
Виготовлення "Слебів" - одне з найбільш цікавих напрямків. Це робота, яка знаходиться на стику понять мистецтво і ремесло.
Рекомендуємо КЕ «Slab-431» для заливання товстими шарами. Призначення: застосовується як основний прозорий шар товщиною до 5 см в меблевій промисловості, а саме при влаштуванні стільниць - «СЛЕБІВ» (СТОЛИ З ЦІННИХ СОРТІВ ДЕРЕВИНИ, АВТОРСЬКІ МЕБЛІ РУЧНОЇ РОБОТИ) або інших відносно-об'ємних виробів. Властивості продукту: КЕ «Slab-431» характеризується високою адгезією до металів, скла, бетону, а також тепло-, водо- і хімічною стійкістю, хорошими діелектричними показниками. Реакція між компонентами незворотня, наполегливо рекомендуємо спочатку потренуватися на невеликих пробних зразках - вибрати оптимальну для Ваших цілей технологію. У разі помилки - смола буде зіпсована. Витрати композиції - 2,2 кг на 1 м кв отримаєте товщину виробу 2 мм. Пропорція змішування вказана на тарі компонентів, а саме: (33:100), де 100 гр - це компонент "1", а 33 гр - компонент "2". Змішувати компоненти протягом 3-5 хвилин. Бажано перелити в нову чисту ємність та знов перемішати протягом 1 хвилини. Час життєздатності - 60 хвилин при температурі від +23°С до +28°С. Після змішування компонентів присутня велика кількість пухирців повітря,тому потрібні технічні засоби для роботи з компаундами, особливо коли мова йде про товсті шари. Наприклад, професіонали застосовують вакууматор. Але реакція твердіння відбувається повільно - інколи декілька діб, тому пухирці мають можливість зникнути самостійно.Також на якість майбутнього виробу впливають умови навколишнього середовища: температура в приміщенні, наявність пилу та комах, вологість повітря в майстерні. Бажана оптимальна вологість 20– 30%. Щільності компонентів різні, відповідно співвідношення "по масі" і "за обсягом" будуть різними. Ця обставина - часта причина помилок. Існує поширена помилка, що якщо взяти затверджувача більше норми, то затвердіння відбудеться швидше. Насправді надлишок одного з компонентів, так і залишиться в незатвердженому стані
між вузлами молекулярної сітки, знижуючи фізико-механічні характеристики епоксидного полімеру, його хімстійкість і стійкість до нагрівання. У процесі затвердіння компаунд проходить три стадії. Перша - рідкофазна стадія (життєздатність). Далі триває стадія гелеутворення. Композиція стає більш непрацездатною, зростає липкість і, врешті-решт, переходить в еластичний стан ( "гумову фазу"). Якщо потрібна підзаливка новим шаром - проводити саме в цей період (в результаті спільного твердіння зшивання буде краще, а поверхня розділу - непомітною). Після 3 діб полімеризації виріб має ще відносно-пластичний стан, а після 7-денного періоду - основний набір міцності, після 14 днів - повний набір, за умов працювання з компаундом та витримки в умовах кімнатної температури (23-28ºС)!