Випалювання по дереву електрикою. Робота майстра Муратаева Валерія, м Київ. Фігури Лихтенберга на стільниці з епоксидною смолою.
Як випалювати електричним струмом по дереву: створення «блискавок». Випалюємо картини за допомогою трансформатора! Все частіше використовуються випалювальні техніки на дереві в поєднанні з епоксидною смолою Slab-419
Про те, що дерево - це діелектрик, знає кожен школяр. І це фізичне явище беруть на озброєння дизайнери і декоратори, тому як випалювання по дереву електрикою може стати унікальним методом обробки деревини.
Це творчість передбачає використання електричного струму і високої напруги, тому тим, хто не має досвіду в роботі з електротехнікою, а також не знає заходів безпеки, не варто з головою іти в нове захоплення. Майстер повинен бути впевнений в своїх силах, тому що цей вид пирографии вимагає певного досвіду і хорошого знання шкільного курсу фізики.
Що потрібно для випалювання?
Потрібен трансформатор. Більшість майстрів запропонує використовувати трансформатор від мікрохвильової печі. Він і буде головним обладнанням.
Увага!
Випалювання блискавок на дереві - дуже небезпечний метод. При підключеному до мережі генераторі не можна чіпати ні його, ні електроди, ні саму деревину, це смертельно небезпечно. Перед тим, як ви підійдете до бруска, генератор повинен бути вимкнений з мережі.
Для перших експериментів досить мікрохвильовки, харчової соди, газованої води, дерев'яної обробної дошки.
Чи можна залучати до такого випалювання дітей? Ні, це небезпечно навіть для дорослої непідготовленої людини. Картинки, отримані випалюванням електричним струмом, заворожують, але зробити їх зможе тільки підготовлена, навчена правилам безпеки доросла людина.
Обидва дроти з'єднуються або з цвяхами, або з шурупами, забитими в брусок. Потім автор стандартного ролика з випалювання електрикою змішує дві ложки соди в наповненій водою чашці, суміш наливає між електродами, конструкцію підключає до мережі, а сам відходить подалі.
Щоб поліпшити прохідність струму по дереву, на його поверхню потрібно нанести тонкий водний шар. Сама вода, як відомо, хорошим провідником не є, тому вам на допомогу прийде або сода, або сіль. Зазвичай однієї-двох ложок соди на склянку води більш ніж достатньо. Добре просочіть поверхню дерева цим розчином.
P.S. Фігури Лихтенберга на стільниці з епоксидної смолиSlab-419.
С помощью разрядов тока сегодня делают стеновые панели, зеркала, столики, стойки на ресепшн. Из простого увлечения некоторые мастера переходят к способу заработка: в основном, переключаются на мебельное производство с таким уникальным, природным, а главное, всякий раз неожиданным узором.
Выжигать интересные картины, узоры можно не только на дереве. Например, интересные работы получаются в технике гильоширования. Так называют выжигание по ткани, однако используется в этой технике не трансформаторная установка, а специальный выжигатель по ткани. Для обработки подходит синтетическая ткань.
Для того, чтобы создать необычную картину необходимо найти подходящий тип дерева. Подойдет любой тип, но я настоятельно рекомендую поэкспериментировать с различной толщиной, породами и текстурами древесины. Исходя из опыта, могу сказать, что лучшим материалом для таких картин выступает тонкая фанера. Всё потому, что тонкий верхний слой поглощают водный раствор, создавая условия для прохождения разряда.
СМОЛА епоксидна SLAB та HOBBY компанія "Епоксі Україна"Олександрвул. Автозаводська, 83, офіс 202, 2 поверх, Київ, Українаpolymer@online.uahobby.kiev.ua/ua+380975607777
+380 (97) 560-77-77
+380 (95) 574-67-62